Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Translidé mohou sloužit v bezpečnostních složkách ČR

Září11

Jak informovala Eliška ve svém komentu, 5.9. vyšla v platnost vyhláška 226/2019 Sb., která dovoluje translidem sloužit ve všech bezpečnostních sborech nejen tedy v armádě. Vyhláška o zdravotní způsobilosti ke službě v bezpečnostních sborech nabývá účinnosti 1.října.

Vyhláška je trochu nelogická, neboť se v ní diagnóza F64 ztrácí s příchodem ICD11, ale přesto pokud ji někdo podle klasifikace nemocí má, znamená to pro něj „A“ jako „zdravotní způsobilost pro výkon služby bez podmínky nebo pro výkon služby na služebním místě bez podmínky.

Ve vyhlášce je výslovně uvedeno, že porucha pohlavní identity se sama o sobě nepovažuje za poruchu a má stejné důsledky jako např. lehké poruchy řeči.

Problémy mohou nastat u některých psychologů, kteří transsexualitu záměrně kvůli vykazování na pojišťovnu zaměňují za jiné diagnózy jako např. F52.8(Vřeský v post-op protokolech apod.) či F65. Zde vás Áčko nečeká.

9 komentářů to

“Translidé mohou sloužit v bezpečnostních složkách ČR”

 1. On Září 11th, 2019 at 20:31 Eliška Liška Says:

  Můj komentář vůbec nesouvisí s příspěvkem, ale na samostatný článek to asi není, protože to vlastně asi ani není v roce 2019 nic překvapivého.

  Dnes byla vyhlášena Vyhláška č. 226/2019 Sb., o zdravotní způsobilosti ke službě v bezpečnostních sborech a s potěšením konstatuji, že pro všechny hodnosti od nejmenšího asistenta, referenta po přes vrchní rady, vrchní inspektory až po vrchního státního radu, napříč celní správou, vězeňskou službou, policí, hasiči, GIBS, domácí i zahraniční rozvědkou i kontrarozvědkou jsou poruchy pohlavní identity F64 (transsexualismus, transvestitismus dvojí role) výslovně klasifikovány „A“, což značí zdravotní způsobilost pro výkon služby bez podmínky nebo pro výkon služby na služebním místě bez podmínky. Tak kdyby zase někdo chtěl prohlašovat něco o bláznech…

  U F65 (kam spadají fetišističtí transvestité, exhibicionisté i pedofilové, nekrofilové) tato jednoznačná klasifikace uvedena není. Místo ní je poznámka „Posuzovat podle závažnosti psychopatologie a úrovně společenské adaptace“.
  F66 je pak zcela nevyplněno.

  Prosím, seznamte mě s někým, kdo šel k doktorovi s přesvědčením, že je F64.0 a byl překvapený tím, že dostal F65.1 (fetišistický transvestitismus). Emailový kontakt na mě má redakce k dispozici.

 2. On Září 11th, 2019 at 21:07 Dominika Says:

  přesunuto…dělám to jednou za sto let

 3. On Září 12th, 2019 at 15:20 Mia Says:

  Jestli se nepletu, ve vyhlášce je u dg F64 uvedeno, že ORIENTACE není… Atd…
  Takže bych příliš nejásala…
  Kromě toho; u některých sborů tohle platilo už docela dlouho…
  Druhá věc je, že není řešeno, jak se má na přeměnu hledět v průběhu výkonu služby..

 4. On Září 12th, 2019 at 16:46 Dominika Says:

  Dokud nemáš jinou diagnózu, jsi v pohodě. A mimochodem orientaci řeší antidiskriminační zákon. Nikdo se tě nemůže ptát na orientaci nebo cokoliv jí podmiňovat. Neheterosexuální lidi mohou sloužit v armádě.

 5. On Září 12th, 2019 at 16:53 Eliška Liška Says:

  Myslím, že ta poznámka o orientaci je spíš pro lidi, kteří si pletou identitu a orientaci.

 6. On Září 12th, 2019 at 18:26 :-/ Says:

  Českým zákonům, vyhláškám, podmínkám a pod. , které určují co LGBTQI+ lidé smí / mohou a nesmí / nemohou se říká HOMOFOGIE, TRANSFOBIE, XENOFOBIE, ŠIKANA, DISKRIMINACE, NESNÁŠENLIVOST vůči těmto lidem, a to jenom proto, že jsou odlišní / jiní, nežli si přeje ta tvrdě normalizovaná, ve strachu udržovaná heterosexuální cis populace.

 7. On Září 12th, 2019 at 18:36 Eliška Liška Says:

  Ahoj, tohle opět není příspěvek ke zveřejnění, ale doporučuji opravu nadpisu a trochu i textu: Armáda ČR je jediná složka, které se tato vyhláška NETÝKÁ. Takže transsexuálové mohou být policisty, špióny, bachaři, hasiči, celníky, ale pro AČR asi existuje jiná vyhláška – o které ale nevím a tato to není. Proto ji podepsal ministr vnitra, nikoliv obrany.
  A druhý problém toho nadpisu – pod pojem Translidé se snaží se schovat právě i třeba fetišističtí transvestité a u nich to vůbec není tak jasné.

  Takže by článek mohl mít nadpisy jako „Transexuálové vás smí tahat z ohně. Ale taky vám dát pokutu za rychlou jízdu, dávat vás do želez, odposlouchávat vás či vám vyměřit clo na zboží z Aliexpresu.“

  Vlastně je to docela hnusný návrh nadpisu.

 8. On Září 12th, 2019 at 18:42 Eliška Liška Says:

  F58 neznám, co to je?
  Nepomohly ani https://icd.who.int/browse10/2016/en ani https://www.uzis.cz/cz/mkn/index.html
  Jenom na nějakém polském webu jsem to našla jako „ograniczenie rozpoznania kierunkowego“ – omezení směrového rozpoznávání.

 9. On Září 12th, 2019 at 18:52 Dominika Says:

  Eliško mělo být F52.8 opravila jsem to

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se