Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Třetí pohlaví v Německu

Prosinec16

Slyšíte to? To ticho přeci. Další štvavý xenofóbní blog zmizel a autorky si znovu potisící asi rozmyslely svoje pipky ukazovat před svými kolegy a širokou veřejností, v podstatě je to jedno, hlavně že se dá opět znovu dýchat. Nějak jsem si nemohla vzpomenout na pseudonym německé intersex osoby, která žalovala před dvěma lety Německo kvůli úřednímu zápisu o neutrální pohlaví, tak jsem trochu googlila a narazila jak jinak opět na nepřejícné popírače všech identit infantilního blogu. No co, stejně se to týká jen intersex osob, proč tedy nad tím jásat, psali minulý rok.

Vanda se jmenovala, jsem to mezitím nakonec vygooglila, a dotáhla to až k ústavnímu soudu, který koncem minulého roku nařídil německému parlamentu, aby pro intersexuální osoby zajistil důstojnější označení v dokladech. V roce 2017 Vandě skutečně odvolací soud její žádost zamítl, avšak se intersexuálních osob zastaly vyšší instance, které ve věci spatřovali protiústavnost a porušení osobnostních práv včetně těch antidiskriminačních. Stávající norma byla doposud velmi zastaralá a nebrala ohled na „pozitivní zápisy“ do knih narození a následně je také stejně tak pozitivně úvádět i v dokladech. Ústavní soud skutečně přijal takové usnesení, které odráží znechucení intersexuálních osob a říká, že zákon by měl být víc pozitivní, což je samozřejmě chválihodné a empatické rozhodnutí.

Jenom kdyby nebyla ve vládě CDU, křesťansko-demokratická unie, která do nového zákona zapracovala víc „ale“ než skutků. Bude tak vždy potřeba víc a víc lékařských zpráv a němečtí intersexualní lidé, kterých je od 80 do více jak 100 tisíc mohou na místopřísežné prohlášení většinou zapomenout, protože to pro ně bude stejně jako doposud více nedostupné. Intersex osoby od německých úředníků mohou tak očekávat:

A tak než si vyplníte tento formulář, přeskočte pár klacíků na chodbě tam a zpátky bez dotýkání stěny a nezapomeňte si oběhat ty doktory, jo a když skočíte na to červený kolečko, tak si to musíte oběhat znova, šlápnutí mimo jedno kolo stojíte před dvaceti za vámi. Jo Erno a taky ti nejde ten informační systém? Tak si tu zatím vyplňte tenhle dotazník o tom, jak máte rádi CDU a co by pro vás CDU ještě mohla udělat.

Být intersex v Německu opravdu žádná výhra není stejně jako být transgender a nejsou žádnou protěžovanou skupinou, nicméně i tak špatný zákon má přeci jen jednu malou výhodu, ze které mám radost. Kdo probematice intersex lidí nerozumí, tak malé shrnutí: Intersexuální lidé se rodí buď s chromozomálními odlišnostmi oproti bigenderovému rozdělení XX vs. XY zbytku společnosti nebo se mohou jejich změny projevovat na utváření pohlavních orgánů už při narození svou nejednoznačností. Pak do jejich života také nevhodně zasahují hormony, které nemusí být pokaždé podle jejich duševního cítění. Není pak lepšího příkladu prokázat, že chromozomální odlišnosti společně s genitálním vzhledem nemají nic společného s tím, jak kdo vnímá své pohlaví/gender než právě na příkladu intersexuálních osob. Chápete dobře, že stejně tak jako u transgenderů to dole nedává smysl s tím jak se kdo přeci cítí. V USA se v případech nejednoznačných pohlavních orgánů při narození(50tis dětí ročně) nepářou, změří se největší orgán a zbytek se novorozenci chirurgicky uzpůsobí, dítě se uzdraví a na operaci zapomene, což do budoucna znamená ruskou ruletu buď a nebo, která se už několik desítek let jeví jako velice nevhodná a často uměle způsobující genderový nesoulad u těchto lidí stejně jako u transgenderů. Každý druhý resp. statisticky třetí intersexuální člověk, protože ne všichni se cítí bigenderově rozpoložení, mají v budoucnu problém se svým pohlavím a co pak s tím, když to už doktoři jednou zkoušeli vyřešit kdysi a řezali a řezali až uřezali a není dál z čeho kouzlit? Doufejme, že nová změna teď bude daleko mírnější právě k těm intersexuálním dětem, jelikož ti mohou být nyní zapsáni do „diverse“ než jako M vs. F bez toho aniž by na lékaře byl vyvíjen tlak někam dítě zařadit bez předem vykonaných chirurgických úprav a hlavně to rozhodnutí o jejich pohaví bude dáno až na ně v pozdějším věku, až si rozdíly mezi pohlavími budou sami uvědomovat. Zas tak jednoduché to vůbec nebude, on stejně německý parlament dal rozhodování o genderu intersexuáních lidí opět pouze do rukou lékařům než těm, kterých se to přímo týká. Doufejme, že zanedlouho přijde stejně někdo další jako Vanda a ten zákon ještě pozitivněji změní pro ostatní. Proč? Protože konzervy z CDU. Hlavněže křesťané mají opět další utajovaný skandál s pedofilíí ve svých řadách. Až někdo z diverse bude chtít být skutečně žena nebo muž a nebýt jen diverse od narození, to si pak křesťané sednou na zadek a budou zrovna oni zas tradičně říkat, že Evropa míří do záhuby. Vezmeme vám děti, které stejně znásilňujete a pošleme vás do těch vyhlazovacích táborů, těšte se. Budliky budliky. Zapomeňme na Piťhu, moderní církev o nás mluví přeci jinak a tady musím zmínit citaci:

Proč by Hospodin do svého plánu zakomponoval i tuto lidskou varietas? Na tuto námitku nemám odpověď. „Proč to tak je“, to je tajemství – tak jako mnohá jiná tajemství stvoření i dějin. Ze stvoření a z dějin mám však přece jen nějakou nápovědu. Lidé, kteří byli stvořeni tak, že jejich identita se vzpírá obvyklým kategoriím světa, pak vnímají svět složitěji. Vnímají, že co se zdá samozřejmé, nemusí být vždy samozřejmé. Že co se nějak jeví, může být ve své hlubší podstatě jiné. Často pak tito lidé toto vnímání vkládají i do svého života – do svého myšlení – do své tvorby.

„Podivuhodně jsem utvořen…

Tobě nezůstala skryta jediná z mých kostí,

když jsem byl v skrytosti tvořen

a hněten v nejhlubších útrobách země.

Tvé oči mě viděly v zárodku,

Všechno bylo zapsáno v tvé knize.“ (Ž 139,14-16)

Viz kázání u Martina Martina C. Putny ze dne 16.12. Pusťte si to, ať máte tu správnou vánoční náladu.

Jinak do top 20 Miss Universe se nedostala ani Španělská Angela Ponce ani Mongolská Belguun Bacuch, které jsem držela palce.

Výsledky letošní miss zde.

 

5 komentářů to

“Třetí pohlaví v Německu”

 1. On Prosinec 18th, 2018 at 0:16 :-) Says:

  Problematickým se může zdát, že mnoho lidí vyznává filosofii / ideologii náboženskou, a mnoho lidí zase vyznává vědecké poznání a nauku o člověku.
  V jakém aktuálním poměru jsou v současnosti tyto dva odlišné pohledy na hodnoty člověka a smysl života člověka a ubírání se lidské společnosti si netroufám říci, ale je jisté, že vyznavači obou hodnot, to jak definovat a co jsou a co znamenají lidská práva, to jsou dva vedle sebe kráčející paralelní odlišné lidské světy.

  Lidská práva pojata dle náboženských kultur jsou odlišná od lidských práv definovaných na základě vědecké nauky o člověku.

  https://blisty.cz/art/93819-vseobecna-deklarace-lidskych-prav-neni-poznani-o-cloveku.html

 2. On Prosinec 18th, 2018 at 9:43 Eliška Liška Says:

  „němečtí intersexualní lidé, kterých je od 80 do více jak 100 tisíc“

  TOLIK?

  Pokud má v USA jenom Klinefelter syndrom asi jedno promile populace (dopočítáno z [1]) a Německo populaci 82 milionů [2], tak je jich… no TVL fakt!

  Já jsem tomu nejdřív nechtěla věřit a počítám, že v ostatních to taky nejdřív muselo hrknout. Ale vono asi jako že fakt jo.

  [1] https://emedicine.medscape.com/article/945649-overview
  [2] https://www.google.cz/search?q=germany+population&oq=germany+population&aqs=chrome..69i57.2983j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 3. On Prosinec 18th, 2018 at 12:23 Dominika Says:

  http://www.isna.org/faq/frequency
  jj, je tomu tak, když započteme všechny varianty, tak i možná víc, ale chtěla jsem se držet střídmých čísel.

 4. On Prosinec 18th, 2018 at 14:15 :-) Says:

  Věda, medicína, lékaři jsou velmi často servilní / poslušní s náboženským / ideologickým systémem, který je vyžadován lidmi u moci a který je zde jaksi nadefinován a nastaven, a to i přestože je to pro hodně lidí peklo, útlak a teror.
  Proto také třeba docházelo a dochází k nedobrovolnému násilnému chirurgickému zásahu do těl intersex. jedinců, kteří jsou obětmi takovýchto zákroků a praktik.
  Medicína a lékaři mají strach neuposlechnout jakýsi veřejný společenský zájem nadiktovaný náboženským uskupením / či jedinou správnou ideologií lidí u moci, a kterou prosazují jako jedinou správnou a neomylnou, a která jim však zaručuje jakousi jistotu v hierarchii moci. Tvrdá ruka a nemilosrdné zacházení s lidmi povětšinou zaručuje moc a vládu nad lidmi.

 5. On Prosinec 19th, 2018 at 7:43 Eliška Liška Says:

  Pro smajlíka:

  Ono existuje v medicíně už několik set let pravidlo „primum non nocere“ – „za prvé nepoškodit“. A dobří doktoři ho respektují, protože dobře vědí, že by si to pak vyžrali, třeba i soudně.

  Takhle když jsem třeba chtěla po Vřeském FFS, tak to sám odmítl dělat a ještě mi to velmi nedoporučoval. Měla jsem ho tenkrát poslechnout, neměla bych dneska křivou hubu a nemusela bych si už nějakých sedm let každý den znovu a znovu vzpomenout na kapitána Němce z maxilofaciální chirurgie Ǔstřední vojenské, který si to na mně zkusil a dopadlo to tak, že neřízeně slintám hlavně v noci na polštář, nemůžu kvůli tomu chodit plavat, protože mi nateče voda do pusy a ještě to nedávno po letech začalo v jednom tom křivém srůstu přímo bolet. Jo a taky – zjistila jsem, že neustále nedovřená pusa přispívá ke špatné halitóze — nápověda: https://youtu.be/QAgYMSUUYAM?t=91

  Mimochodem, taky jeden z důvodů, proč se moc nechci stýkat s lidmi.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se