Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Trikošaty s kapucí

Březen31

Tak jsem se po dlouhé době dostala k šití, protože jsem měla problémy s krční páteří a nedalo se sedět ani u počítače natož u šicího stroje. Často teď musím jezdit autem směrem Ústí a Kraslice a to mému zlepšení nijak nepomáhalo, dokonce ani prášky od neurologa, po kterých mi bylo spíše ještě víc zle. Co mi ale nakonec pomohlo byla koňská mast z 25 bylin, která potlačila bolest a mohu konečně fungovat. Zlatá příroda okolo nás, jaké dobré věci nám poskytuje.

Kromě toho, že jsem včera ušila další potah na tiskárnu do kamenolomu, kde to rozhodně potřebují, jsem si sedla k šicímu stroji a dnes odpoledne jsem si ušila tyhle trikošaty z úpletu. Do té látky jsem se zamilovala.

A níže je jak vypadá střih. Je kreslený podle knihy „Střihněte si na šaty“ od Lenky Velebové, která obsahuje pouze střihovou manipulaci s různými náměty, tak ji velmi doporučuji. Podle ní si vytvoříte spoustu střihů samy. Prodloužila jsem střih na triko a přidala kapuci. Možná asi ještě došiju venkovní kapsy, ale to si ještě rozmyslím, jestli se do toho pustím.

posted under Můj styl
3 komentáře to

“Trikošaty s kapucí”

 1. On Duben 10th, 2018 at 8:28 Erin Says:

  Su pekne, ako dlho ti to trvalo komplet? Mam stroj cajka z predpotopnej ery ale asi zvazim ci ho este davat opravivat alebo kupit novy. aku stroj pouzivas ty? Dakujem

 2. On Duben 10th, 2018 at 9:17 Dominika Says:

  Ahoj, pořídila jsem si Brother InovIs 35 a k němu nějaké daší patky…Brothery asi můžu doporučit, jsou málo poruchový a oproti singerům podporují běžné příslušenství a nemusíš do nich kupovat jen to jejich(jehly atd.), co mi říkala paní z raj-siti.cz

  Před tím jsem měla levnější neznačkový stroj za 3tisíce, ale když se mi porouchal, tak jsem zjistila, že vnitřek je celý umělý včetně koleček, tak to ani nestálo za opravu a radši jsem si připlatila za dražší. Asi ty Brothery jsou fakt nejlepší..

  Tyhle šaty i s kreslením a nastříháním byly hotové za 3hodiny, ale v začátcích jsem se s tím dělala klidně celý den. Musela jsem je šít dvojjehlou, aby pružily stehy, což asi nějaký předpotopní stroj moc nedovolí.

 3. On Duben 10th, 2018 at 11:27 Erin Says:

  Dakujem 🙂

 
 • Přihlásit se