Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Výsledky HRT po 21měsících

Srpen4

Přestala jsem počítat měsíce a trochu mi to trvalo je teď spočítat do nadpisu tohoto postu, ale jako každý rok jsem byla na vyšetření krve. Už nechodím k endokrinologovi Weissoj II. a po operaci jsem si našla svojí endokrinoložku v místě bydliště, kterou jsem přemluvila, aby mi namísto androcuru s cyproteron acetátem předepsala verospiron se spironolaktonem. Verospiron je účinný lék proti andosteronu, tedy již jedinému testosteronu, který si vyrábí nadledvinky jak u můžu tak u žen. Proto jsem usoudila, že již není potřeba ničit ten původní testosteron, že by bylo dobré omezit rizika, která mohou být z dlouhodobého užívání androcuru a začít užívat něco jiného. Verospiron užívám dva měsíce, 4měsíce jsem post op.

Metodu, kterou užívám je SubLinguální užití estrogenů. Ta je známá počátečními výkyvy hladin, než se vytvoří nějaká stálá hladina v krvi oproti časovému odbourávání a vylučování estrogenů. Později je stejně tak jako u jiných metod hladina v krvi stálá neboť vylučování estrogenů z krve probíhá cca tři dny až jeden týden zatímco užívání je dvakrát denně. SubLinguální metodou se dá dosáhnout vysokých hladin estrogenů v krvi, ale ani ty vám nezaručí, že změny v přeměně budou o to víc intenzivní nebo rychlejší. Za pozornost stojí srovnání, že ač u mne je hladina estrogenů v krvi desetkrát větší než při klasickém užití per os, přesto některé MtF i s PO dosahují pěkných výsledků. Je to tím, že estrogen při per os užití více cirkuluje játry a vytváří se sex globulin binding hormone SGBH.

Pro srovnání s minulým rokem:

Testosteron před rokem 0,76pg/ml a nyní post op 0,38pg/ml

Pozn.: zde je vidět, že o mnoho slabší lék verospiron si post op se zbytkovým testosteronem poradí. Není potřeba zvyšovat dávku androcuru nebo ho dál užívat.

Estradiol před rokem 1,230nm/l (335ng/l) a nyní post op 2,519 nm/l (686ng/l)

dvakrát větší hodnota, wow, ale že by byl znatelný nějaký extra posun to ne.

Prolaktin před rokem 57,89ng/ml a nyní 40,2ng/ml

zajímavé je, že s dvakrát větší hodnotou estragenů jeho hodnota klesla, ale to je jen dobře.

posted under Má HRT - hormony
3 komentáře to

“Výsledky HRT po 21měsících”

 1. On Srpen 4th, 2016 at 23:48 Ezechiel 2517 Says:

  Prolactin:
  -Androcur (CPA) by měl prolaktin zvyšovat také. Bez něj by mohll jít dolů. Spirolacton ho nezvyšuje. Taky by to mohly být jen přirozené výkyvy, prolaktin asi může kolísat relativně dost.

  Estrogen.
  -se stálostí hladin bych byl opatrný. Na wiki udávají poločas bioaktivity u E asi 14 hodin. Tři dny i více nějaký E v těle zůstane, ale ze začátku to bude padat daleko rychleji. Pořád se po vycumlání 2mg dostane určitá část prakticky přímo do krve a ta hladina by se měla cca o ty 3nmol/l skokově zvýšit bez ohledu na to kde byla předtím. Je to vidět i na tom prvním barevném grafu u článku o SL. Rozdíl mezi maximem a minimem zůstává pořád podobný. U loňské hodnoty je psáno 335ng/l 5h po SL. A na grafu je vidět, že u třetího cyklu (21.h) to po 5h taky ktěm 300ng leze. Není naps@áno, za jak dlouho po užití těch 2,5 nM bylo. Jestli víc jak 2, 3 hodiny, tak je to zajímavé.
  Jestli tam může být efektivní, že Spirolacton snižuje hladinu P450 a tím zpomaluje metabolismus E.? Ví bůh

 2. On Srpen 5th, 2016 at 4:45 Dominika Says:

  víc jak 3hodiny, vstávala jsem v pět, ihned jsem vycucala a odběry jsem měla před devátou, vážně jsem si dala záležet na tom aby odběry nebyly ihned po užití a nezkreslovaly se výsledky. Min. 3 hodiny byl dokonce záměr kvůli klesající křivkám, ale nenapsala jsem to. Z grafů jde vidět, že spodní hladina roste a pořád bude větší než u PO.

  S prolaktinem samozřejmě souhlasím, mohou to být výkyvy, ale spíš to bude tím vysazením… s estrogeny je ta hladina vysoká, trochu mám z toho strach(i přes jaterní testy, jež byly opět v pořádku), ale může to být hladina zvednutá o nějakou stabilní pozici, která se během té doby vytvořila a klesání je tím pádem pomalejší…Každopádně se prokazuje, že i dvakrát vyšší hladina E než před rokem nemá nějaký extra vliv na změny.

  Nakonec třeba dojdeme k tomu, že za větší prsa ani tak nemohou estrogeny, ale prolaktinové výkyvy paradoxně způsobené CPA a pak už je jedno, jaká je hladina estrogenů 😀

  Určitě bych měla pár nápadů, jak porovnat změny v souvislosti s hladinou prolaktinu, ale ta motivace je už po takové době malá. On totiž zvýšený prolaktin se objevuje i u MtF s PO, které změny zaznamenají. Mohl by to být dobrý indikátor.

 3. On Srpen 5th, 2016 at 23:04 Ezechiel 2517 Says:

  Byla by asi poměrně hezká matematiká hříčka spočítat jak vysoko to poroste. Rok se asi dá považovat za dostatečně dlouhou dobu na ustálení maxima a minima. Btw před rokem to taky nebylo měřeno po prvním SL užití. Taky tam měla být nějaká „naakumolovaná“ hladina. Bylo by hezké mít víc dat.

  U prolaktinu nevím, jestli se po něm prsa mohou zvětšit nebo se mohou jen „nalít“. Kromě prgestinů, do toho se zas plete androcur CPA, který progestin je a Spirolacton, který zas zvyšuje hladinu progesteronu je zajímavé třeba tohle na wikipedii. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hormonal_breast_enhancement
  Tam tvrdí, že na to má vliv ještě growth hormone (GH) a insulin-like growth factor 1 (IGF-1). Citují např pokus, kdy dávali relativně vysoké dávky E cis ženám. A prsa rostla jen těm. Co měli vyžší IGF-1. To by mohlo líp vysvětlit, proč jsou někde výsledky HRT dobré a jinde ne.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se