Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Zajímavý program na Prague Pride 2019

Červenec20

Přečetla jsem si program a zaujalo mne promítání filmu Finding Phong Člověkem v tísni. Může to být zajímavý dokument, takže jestli máte volno, určitě běžte a pak mi sem můžete poreferovat.

Česká premiéra vietnamského dokumentu Finding Phong o trans ženě, která bojuje za nalezení svého pravého já v konzervativní společnosti. Phong se narodila v malém městě ve středním Vietnamu jako nejmladší ze šesti dětí. Již v útlém věku rozeznala nesoulad mezi svým tělem a skutečnou genderovou identitou. Boj za nalezení sama sebe a svou tranzici Phong odstartovala, když jí bylo 20 let a přestěhovala se do hlavního města Hanoj. Dokument sleduje její boj během těchto let včetně úryvků osobních videonahrávek a rozhovory s rodinou, přáteli a lékaři. 

Po projekci bude následovat diskuze s producentem Geraldem Hermanem a protagonistkou Le Anh Phong o LGBT lidech ve Vietnamu a jihovýchodní Asii.

Dokument bude promítán ve vietnamském jazyce s anglickými titulky. Následná diskuze bude pouze ve vietnamštině. (Diskuze v angličtině bude probíhat ve čtvrtek.) 

posted under Osobnosti

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se