Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Zprávičky z Francie

Březen30

Salut mes lecteurs, comment ça va? Maintenant troisième semaine je suis en France dans une belle ville, parce qu’en République tchèque il n’y a pas une situation très favorable pour moi. J’aime la France car beaucoup de gens vous disent que c’est bien que les gens soient différents ici et toutes les personnes sont des personnalités uniques. Le positif est que demain 31 mars est une Journé internationale de la Visibilité de transgenre et j’approche lentement du six centième article ici sur lonely.cz J’aimerais écrire plus, mais vous ne me comprendrais pas apparemment.

To jen vzkaz na začátek a chtěla bych, abyste nevěřili úplně všemu, co se píše nebo říká na internetech. S odstupem času mi psala Eliška s odkazem na článek lidovek o Jamiem Schupem a děkuji, že se někteří aktivně zapojujete do obsahu tohoto webu. Jamie Schupe se stal první bigenderovou osobou v USA, které úřady dovolili zapsat do občanského průkazu písmenko X. Protože Schupe je válečný veterán s postraumatickou stresovou poruchou, byla spíše otázka náhody, že mu jeho nové pohlaví v jeho pětapadesáti letech všichni věřili a co se týče transsexuality, tak zde opravdu není jiný způsob určování, než že sám člověk musí cítit, kým doopravdy je. Problém nastal v tom, že Schupe chtěl kvůli své postraumatické poruše být léčen a stěžoval si na to, že díky transgender lobby mu jeho požadavky nikdo nevyvrací, až pak pro křesťanské magazíny Lifesitenews a Christian news jako první řekl, že pohlaví je nezměnitelné a že to byl všechno jenom blud podpořený onou vyšlapanou cestou transgender lobby. Tyto dva magazíny dlouhodobě podporují konverzní terapeutické metody pro homosexuály a translidi, které jsou v USA pro svou nebezpečnost zakázané a to asi tak o Schupem vypovídá vše. Spíš je otázka, jak dlouho mu to vydrží a i kdyby ne, tak genderový nesoulad se projevuje také tím, že je hlavně dlouhodobě neměnný.

Nevěřte ani hejtům, které poslední dobou hejtují MUDr. Jarolíma s MUDr. Čechovou z Motola a vyzdvihují MUDr. Vřeského jako jedinou high-tech SRS alternativu v ČR na úrovni via Tores nebo „infantilní“ a další. Celá SRS, kterou jsem před lety podstoupila, je scary, to bez pochyb, avšak něco málo bych těmhle hejtům opravdu vytkla. V Motole sice udělají napoprvé ne moc vzhledný základ a s úpravou počkají až za půl roku, což samozřejmě zvyšuje pooperační potíže a komplikace, ale s odstupem času si říkám, že je to opravdu výhoda. V Ostravě finální úpravu udělají už během prvního týdne po SRS v době, kdy je to vše pořád ještě nateklé a splaskne to až během následujícího měsíce, tudíž většinou následuje druhá reoperace také opět po půl roce, kdy se kůže musí ještě znovu stáhnout a každý tento zásah samozřejmě znamená další podélné jizvy a nepřidává na vzhledu a i co se týče citlivosti může znamenat sníženou schopnost dosáhnout orgasmu a mělo by spíše platit dvakrát měř a jednou řež. Je na každém, jakou možnost si zvolí a já si zvolila správně. Co se týče funkčnosti lze sexuálně žít po téměř roce post-op u obou způsobů. Myslím si, že žádný spěch v Motole je ta lepší možnost a rozhodně nesouhlasím s tím, že by v Motole SRS dělali tuto metodu nějak zastarale a neefektivně.

V USA byla zveřejněna nová zajímavá statistika systému vojenského zdravotnictví, obdoba vojenské zdravotní pojišťovny, který zahrnuje péči o 1,7 milionů mladých lidí. Zprávu zvěřejnila JAMA peditrics. Mezi říjnem 2009 a dubnem 2017 požádalo o změnu pohlaví 2053 adolescentů, přičemž co je nejvíce na tom zajímavé je fakt, že poté co nedávno Ministerstvo obrany umožnilo získání této péče i bez podmínky chirurgického zákroku, vzrostl mnohonásobně počet žádostí ze 135 za celý rok 2010 na 528 za první čtyři měsíce roku 2017. Střední věk užívání blokátorů puberty se postupně snižuje na 15let, střední věk užívání hormonální substituce testosterony nebo estrogeny zůstává na 19ti letech. Jama pediatrics si od zvěřejněných výsledků armádou slibuje zlepšení kvality péče o transgender mladé lidi. Pozn.: ač ze studie vylývá, že za poslední roky se počet transgender osob navýšil, není to pravdou. Pořád se zde s prevalencí pohybujeme kolem 0,7% procent populace a také zde není jasné, jakým způsobem došlo k navýšení a jako pravděpodobné se zde jeví přechod k jiným poskytovatelům lékařské péče, kteří doposud péči pro transgender osoby poskytovali pouze v omezeném režimu.

Transgender lidé jsou naši kolegové, přátelé, sousedé a rodinní příslušníci. Takto začal portál Chronicle of Philanthropy, který zmínil, že trangender lidé všeobecně čelí problémům se stigmatizací mající za následky problémy s pracovními místy, bydlením a systémovým vyčleňováním, ne-li v krajních případech mnozí z nás čelí fyzickému násilí až vraždám. Uvedli, že za rok 2018 vzešlo v platnost dalších 21 antitransgender zákonů, které marginalizaci ještě navyšují. Portál Philanthropy poukazuje na objem finančních prostředků, které jsou vyčleňovány na pomoc transgender lidem. Poukazuje na fakt, že je pouze 30 organizací, které se na transgendery mohou zaměřovat, z nichž pouze pět má roční obrat vyšší než 1mil. dolarů a celkové finanční prostředky určené na pomoc v celé USA, ač byli loňský rok rekordní, dosáhly objemu prostředků jedné běžné organizace například pro srovnání Institutu umění v Chicagu. Projekt Trans Justice Funding Project však identifikoval celkem téměř 600 transgender skupin, které si bez nějakých prostředků snaží vzájemně vypomáhat a které jsou ochotné nějaký způsobem pomáhat.

To jen tak, pokud by někdo vážně chtěl věřit, že ta silná transgender lobby za pomoci veřejného systému financování zde ovládá vaše myšlení.

Tvůrčí studio Virtue Nordic společně se socioložkou Julií Carpenter jako první představili na festivalu lidských práv v Kodani nový genderově neutrální hlas pro zařízení umělé inteligence. Ten získali spojením několika hlasů, který ladili do neutrální podoby v rozsahu 145 až 175Hz, přičemž zpětnou vazbu dostávali hodnocením od 6400 respondentů do té doby, dokud hlas nebyl statisticky plně neidentifikovatelný. Vytvoření takového hlasu je dobré pro vnímání lidí, kteří jinak mezi hlasovými asistenty běžně upřednostňují spíše ženské hlasy než mužské.

6 komentářů to

“Zprávičky z Francie”

 1. On Březen 30th, 2019 at 21:19 :-) Says:

  Ani po 5-ti letech po chirurgické konverzi (myšleno u mě) není možné sexuálně žít, nefunguje sexualita, plus další bulshity ohledně tranzice: hlas který se nelze nikdy naučit aby zněl jasně a přesvědčivě žensky a já se nemusela vyhýbat konfronataci s lidmi a mít z nich strach, a také ne zrovna přesvědčivý a jasně průchozí feminní vzhled, a plus další věci které jsou s tím vším spojené.
  S neočekávanými a nepříliš dobrými výsledky tranzice, které jsem od medicínské tranzice nečekala, se nehodlám ani nedokáži smířit a to ani dlouhodobě. Je to pro mě dost zoufalý stav. Další budoucí existenci vidím úplně černě, je zcela beze smyslu, a myslím častěji na dobrovolnou smrt, protože nejsem spokojená s výsledky tranzice, a smrt je jistota.
  Zatím žiji, či spíše přežívám, asi jen kvůli pudu sebezáchovy a kvůli partnerovi.

 2. On Březen 31st, 2019 at 21:47 Eliška Liška Says:

  Ten hlas mi přijde zcela jednoznačně mužský. Zklamání.
  Ale mohli by to prodávat jako hlas Justina Biebera. Srov. s https://www.youtube.com/watch?v=BkUsob-TdF8

 3. On Březen 31st, 2019 at 22:15 Dominika Says:

  Já se něchtěla vyjadřovat do článku, ale ten hlas je jednoznačně dětský a kluka před mutováním.

 4. On Duben 1st, 2019 at 7:31 Eliška Liška Says:

  Tak tak, mladý kluk. Nebo Justin Bieber, ten už není mladý 😉
  Ale je cítit, že ten hlas prošel mužským krkem. Kouzlo není jen ve výšce, ale i v proudění vzduchu… https://youtu.be/ajxzV9eXgi4?t=393

 5. On Duben 1st, 2019 at 13:04 :-) Says:

  To jací představitelé jsou u politické moci a jaká se dělá v tomto státě politika je přímým odrazem toho jak se trans* lidé cítí blbě nebo méně blbě v této středoevropské přízemní zemičce.
  Politika a političtí představitelé jsou přímým odrazem většinového zakonzervovaného navíc polulistického obyvatelstva strašeného populistickými politiky, a proto je jednoduché si domyslet, jak se v této zemi společnost na trans* lidi hledí přes prsty a jak k trans* lidem hloupě, nevybíravě, cynicky, nadřazeně a opovržlivě neustále přístupuje.
  Hanba této společnosti, která se takto hnusně chová k vlastnímu odlišnému obyvatelstvu!!!
  Trans* lidé jsou této společnosti trnem v oku, jsou totální vyděděnci, a jsou defakto na tom hůře nežli punkáči!
  A nejen politici a voliči mají na tomto žalostném stavu v přístupu k trans* lidem zásluhu, kus té špinavé práce mají na svědomí staré struktury sexuologů a psychiatrů a stará garda transsexuálních lidí, která zde udala takovýto zavrženíhodný kurs.

 6. On Duben 1st, 2019 at 13:12 :-) Says:

  Kouzlo je v tom, že jasně ženský feminní hlas se naučí jen velmi malé procento MtF. A říkejte si co chcete, medicína ani věda zde na to nestačí, a trans MtF pomáha jen velmi omezeně, což se velmi silně odráží v budoucích životech trans MtF.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se